trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Konkurs Nasz pomysł na ochronę środowiska” I edycja – ochrona powietrza

  LogoRadioMerkuryDepartament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu zaprasza do udziału w Konkursie „Nasz pomysł na ochronę środowiska”
  I edycja – ochrona powietrza.

   

  Celem Konkursu „Nasz pomysł na ochronę środowiska” jest edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, w szczególności młodzieży gimnazjalnej, zarówno poprzez promowanie pozytywnych zachowań w zakresie ochrony środowiska i przyrody, jak i zwracanie uwagi na zagrożenia dla tych wspólnych dóbr występujące w otaczającym nas świecie.

  Konkurs przeznaczony jest dla uczniów gimnazjów.

  Tematem I edycji Konkursu „Nasz pomysł na ochronę środowiska” jest ochrona powietrza.

  Przedmiotem I edycji Konkursu jest krótki film (spot) propagujący ochronę powietrza np. stan faktyczny powietrza, a stan oczekiwany; zachowania szkodzące jakości powietrza, a sprzyjające jego poprawie; podejmowane działania w celu poprawy stanu powietrza w najbliższym otoczeniu – dom, szkoła, gmina.....):

  • czas trwania filmu (spotu) od 60 do 180 sekund,
  • forma zapisu filmu (spotu) - zapis na powszechnie dostępnym i stosowanym nośniku danych (np. płyta CD, płyta DVD, przenośna pamięć USB - tzw. „pen drive”).

  Czas trwania I edycji Konkursu od 16 września 2016 r. (data ogłoszenia) do 31 października 2016 r. (ostateczny termin składania prac).

  Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas uroczystej Gali. Nagrody/wyróżnienia rzeczowe zostaną przyznane uczniom biorącym udział w Konkursie. Ponadto uhonorowane zostaną szkoły, z których pochodzą nagrodzeni uczniowie.

  Zachęcamy Państwa do zapoznania się z regulaminem konkursu i wzięcia w nim udziału.

  Szczegóły konkursu znajdziecie Państwo w plikach do pobrania.