trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Konkurs Nagroda Młodzieżowa 2024 rozstrzygnięty!

  Nagroda Młodzieży 202415 marca 2024 r. odbyło się zdalne posiedzenie międzynarodowej komisji ds. oceny prac Konkursu Nagrody Młodzieżowej 2024  pt.  „Wolność”. Prace przygotowane przez młodzież z naszego regionu odniosły duży sukces! W wyniku oceny członków komisji przyznano nagrody następującym pracom z Wielkopolski:

  • Nagroda Główna, I miejsce w konkursie, pamiątkowy medal oraz nagroda finansowa za film pt.: „Die Gedanken sind frei… die Menschen nicht immer… Der Weg zur Freiheit. Myśli są wolne… Ludzie nie zawsze… Droga ku wolności” przygotowany przez 4 uczniów z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile.
  • II miejsce oraz nagroda finansowa za film i grę puzzle pt. „Wir haben die Wahl. Wir sind frei. Mamy wybór. Jesteśmy wolni” przygotowane przez  9 uczennic z Zespołu Szkół nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie.
  • Wyróżnienie dla słuchowiska Der Wind der Freiheit. Wiatr wolności” przygotowanego przez 6 uczennic i uczniów z Zespołu Szkół w Mroczeniu.

  Pozostałe nagrody, w tym  ex aequo za pierwsze i drugie miejsce otrzymały prace przygotowane przez  młodzież z Emilii Romanii (Włochy), Hesji (Niemcy) oraz Nowej Akwitanii (Francja)

  Konkurs na etapie wojewódzkim organizował i koordynował Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

  Uroczystość wręczenia nagród zaplanowana jest 7 maja 2024r. w Wiesbaden, na którą zaproszeni zostaną nagrodzeni uczniowie z miejsc 1-3.