trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Konkurs "Na największą wielkopolską pyrę oraz najsmaczniejsze jadło z pyry”

  Szanowni Państwo, mieszkańcy województwa wielkopolskiego,

  Zapraszamy na rozstrzygnięcie konkursu „Na największą wielkopolską pyrę oraz najsmaczniejsze jadło z pyry” organizowanym przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie. Do konkursu można zgłaszać pyrę wyhodowaną na terenie województwa wielkopolskiego. Pyra musi być zgłoszona przez uczestnika, w którego gospodarstwie została wyhodowana oraz pochodzić z bieżących zbiorów, a jadło być przygotowane  z pyry w dowolnej formie kulinarnej. 

  Wydarzenie odbędzie się 20 listopada 2021 roku – start o godz. 12:00, na Hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Ostrzeszowie, przy ul. Generała Władysława Sikorskiego 9.

  Od 12:00 do 13:00 przyjmowane będą zgłoszenia konkursowe, czyli ważenie ziemniaków oraz rejestracja potraw z ziemniaków.

  Podczas imprezy organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji, m. in. wspólne pieczenie placków ziemniaczanych, animacje dla dzieci, występy artystyczne, możliwość zakupu produktów od kół gospodyń wiejskich.

  Laureaci Konkursu otrzymają nagrody finansowe i dyplomy za zajęcie I, II i III miejsca oraz wyróżnienia w kategorii na największą wielkopolską pyrę oraz najsmaczniejsze jadło z pyry.

  Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu i zachęcamy do udziału!