trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Innowacyjni z nagrodami!

  *15 grudnia w siedzibie WTK w Poznaniu oraz na antenie tej telewizji odbyła się Gala „Marka Wielkopolski”, podczas której nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego „i- Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski”. W wydarzeniu uczestniczyli Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Leszek Wojtasiak, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.*

  - Co roku staramy się wybrać z grona tych, którzy zmagają się z innowacjami, tych, którzy zaproponowali innowacyjne produkty lub usługi i udało się im je wdrożyć, często z dużym sukcesem na rynku krajowym i zagranicznym. O to właśnie nam chodzi, gdy mówimy o kreowaniu innowacyjnej Wielkopolski – podkreślił Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.
  Leszek Wojtasiak, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, mówił o potrzebie i sile promocji najlepszych produktów i usług we współczesnych realiach gospodarczych.

  Celem konkursu „i – Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski” jest promocja innowacyjnych produktów i usług, upowszechnianie wielkopolskich inteligentnych specjalizacji oraz budowa świadomości gospodarczej Marki Wielkopolski. Nagrody stanowią wyróżnienie dla przedsiębiorstw, które stworzyły nowatorskie rozwiązania i wdrożyły je w praktyce. Tegoroczna edycja Konkursu stanowiła jego nową odsłonę, koncentrującą się na wzmocnieniu obszarów inteligentnych specjalizacji w Wielkopolsce. Kategorie konkursu odpowiadają funkcjonującym obszarom sześciu inteligentnych specjalizacji: (biosurowce i żywność dla świadomych konsumentów, wnętrza przyszłości, przemysł jutra, wyspecjalizowane procesy logistyczne, rozwój oparty na ICT oraz nowoczesne technologie medyczne).

  Tytuł Wyróżnionego otrzymało 6 firm, tj. po jednej firmie w każdej kategorii konkursu.

  Laureatami konkursu zostali:

  Kategoria „Biosurowce i żywność dla świadomych konsumentów”:
  - HerbsLand sp. z o.o.

  Kategoria „Wnętrza przyszłości”:
  - ALVO sp. z o.o., sp. k.

  Kategoria „Przemysł jutra”:
  - Fabryka Maszyn Spożywczych „SPOMASZ” Pleszew S.A.

  Kategoria „Wyspecjalizowane procesy logistyczne”:
  - eN-TANK NIEMIAŁKOWSKI sp. j.

  Kategoria „Rozwój oparty na ICT”:
  - Zylia sp. z o.o.

  Kategoria „Nowoczesne technologie medyczne”:
  - Centra Genetyki Medycznej GENESIS

  Nagrody przyznane zostały w formie finansowej oraz promocyjnych pakietów.

  W załączeniu znajdą Państwo szczegółowe informacje dotyczące wyróżnionych produktów i usług.

  Przypomnijmy, że Konkurs „i- Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski” realizuje wybrane założenia dokumentów strategicznych Samorządu Województwa Wielkopolskiego: Regionalnej Strategii Innowacji dla Wielkopolski na lata 2015 – 2020, Strategii Promocji Gospodarczej Województwa Wielkopolskiego na lata 2011 - 2020 oraz Strategii Rozwoju Województwa Wielkopolskiego do 2020 roku.

  Informacje na temat regulaminu Konkursu znajdą Państwo w poniższym linku:
  https://www.umww.pl/innowacyjni-dla-wielkopolski-konkurs-o-nagrode-marszalka-wojewodztwa-wielkopolskiego-i-wielkopolska-innowacyjni-dla-wielkopolski

  Zapraszamy także na stronę www.iw.org.pl, na której znajdują się szczegółowe opisy obszarów inteligentnych specjalizacji: http://iw.org.pl/obszary-inteligentnych-specjalizacji.

   


  Galeria zdjęć: