trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Konferencja Wielkopolskiej Platformy Wodorowej

    22 marca 2024 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego odbyła się konferencja Wielkopolskiej Platformy Wodorowej – wspólne posiedzenie wszystkich Paneli WPW. Tematem przewodnim spotkania były produkcja i przesył wodoru – lokalne, regionalne, krajowe i europejskie perspektywy. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Paneli WPW, a także zaproszeni prelegenci – wójt Gminy Wapno, przedstawiciel HYDRO-GEO-TERM, GAZ-SYSTEM S.A., Hydropolis United Sp. z o.o., Powerhouse Energy Group PLC, Scottish Development International, a także Centrum Technologii Wodorowych Sieci Badawczej Łukasiewicz - Instytut Elektrotechniki.

    Spotkanie otworzył Pan Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, który powitał uczestników i podkreślił znaczenie sektora wodorowego jako części ekosystemu innowacji, który w najbliższych latach będzie odgrywał znaczącą rolę w tworzeniu nowoczesnego modelu gospodarki Wielkopolski.

    Podczas spotkania prelegenci zaprezentowali kierunki swoich działań, realizowane projekty, perspektywy, wyzwania z jakimi spotykają się na co dzień. Uczestnicy dowiedzieli się o: potencjale wodorowym na terenie Gminy Wapno w oparciu o zasoby nieeksplorowanego wysadu solnego, projektowanej infrastrukturze wodorowej, możliwościach produkcyjnych wodoru z odpadów z tworzyw sztucznych, projektach w zakresie produkcji i wykorzystywania zielonego wodoru w Szkocji, a także o badaniach i analizach prowadzonych w Centrum Technologii Wodorowych Sieci Badawczej Łukasiewicz - Instytut Elektrotechniki.

    Wydarzenie zakończyła dyskusja na rzecz budowania innowacyjnej gospodarki wodorowej w Wielkopolsce.


    Galeria zdjęć: