Koncert Marszałkowski: Paderewski i Lutosławski na stulecie niepodległości


Utwory Ignacego Jana Paderewskiego i Witolda Lutosławskiego wybrzmią podczas koncertu 11 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości, na który Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego tradycyjnie zaprosił Wielkopolan do Teatru Wielkiego w Poznaniu.

Jak co roku od wielu lat w tej instytucji kultury Samorządu Województwa Wielkopolskiego odbędzie się koncert, podczas którego wspólnie będziemy celebrować Narodowe Święto Niepodległości. Tym razem w sposób wyjątkowy, gdyż mija 100 lat od ponownego pojawienia się Polski na mapach świata. To dlatego w programie koncertu, który rozpocznie się o godz. 18.00, znalazł się Koncert fortepianowy a-moll op. 17 Ignacego Jana Paderewskiego - kompozytora i pianisty, ale także męża stanu i jednego z ojców naszej niepodległości. Publiczność usłyszy również Koncert na orkiestrę Witolda Lutosławskiego.

W roli solisty wystąpi pianista Paweł Kowalski, a orkiestrę Teatru Wielkiego poprowadzi maestro Gabriel Chmura. Koszt biletu na Koncert Marszałkowski to tradycyjnie 1 zł.

Wcześniej tego dnia Marszałek Marek Woźniak będzie gościem obchodów organizowanych przez Wojewodę Wielkopolskiego. Rozpoczną się one mszą świętą za Ojczyznę w Farze Poznańskiej o godz. 11.00. Następnie – ok. 12.30 - uroczystości przeniosą się na plac Wolności.
Na zaproszenie Prezydenta Miasta Poznania Marszałek będzie także uczestniczył w uroczystościach ku czci Świętego Marcina. Około godz. 14.00 na placu Adama Mickiewicza klucze do miasta zostaną przekazane Świętemu.

pdf    drukuj    drukuj