trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

KOLEJNE WSPARCIE DLA SAMORZĄDÓW

  Radni z sejmikowej Komisji Budżetowej, obradujący w UMWW 15 września, zaopiniowali pozytywnie kilka projektów uchwał przyznających pomoc z budżetu województwa dla samorządów lokalnych.

  300 tys. zł trafi do 17 JST, które znalazły się na czele listy rankingowej w pierwszej edycji konkursu „Wielkopolska przyjazna zwierzętom”. Niemal 1,1 mln zł rozdzielono między 9 samorządów podejmujących się remontu infrastruktury w ramach programu „Kulisy kultury”.

  W szóstej edycji programu „Szatnia na medal” kolejne samorządy otrzymają dotacje: 724 tys. zł wesprą remonty obiektów sanitarnych przy boiskach w 11 JST, a 780 tys. zł to pieniądze na nowe tego typu inwestycje na terenie 6 gmin.

  Ponadto gmina Gniezno otrzyma 495 tys. zł na przebudowę infrastruktury sportowej (bieżnia okólna, skocznia oraz rzutnia) przy SP w Szczytnikach Duchownych, a gminy Granowo, Kaźmierz i powiat wrzesiński otrzymają łącznie 633 tys. zł na podobne remonty stadionu i bieżni w ramach tegorocznej edycji programu lekkoatletycznego.

  Z kolei gmina Jaraczewo pozyska z budżetu województwa 70 tys. zł na zadanie z zakresu bezpieczeństwa publicznego, tj. zakup łodzi ratowniczej wraz z osprzętem i przyczepą.

  Ostateczną decyzję w tej sprawie sejmik podejmie 25 września.


  Galeria zdjęć: