Jarocińscy pedagodzy otrzymali najwyższe regionalne wyróżnienia


14 września 2019 roku zakończyły się trwające cztery dni obchody 100 - lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie. Z tej okazji Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego wręczyła jarocińskim pedagogom Odznaki Honorowe „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”.

Odznaczeni zostali: Marek Tyrakowski – dyrektor I LO w Jarocinie, Dorota Andrzejewska - wicedyrektor I LO w Jarocinie, Hanna Bernadeta Masłowska – dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie oraz Andrzej Maciej Frąckowiak – prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Wychowanków Państwowego Gimnazjum i LO w Jarocinie.

„Dzień obchodów jubileuszu 100-lecia skłania mnie do refleksji i pochylenia się nad dokonaniami minionych pokoleń tutejszych pedagogów. Stuletnia tradycja wychowywania młodzieży w duchu patriotyzmu, szacunku do drugiego człowieka i poszanowania nauki była najważniejszym przesłaniem tych wszystkich, którzy dbali o wizerunek szkoły. To dzięki ich pracy i zaangażowaniu jarocińska placówka niezmiennie utrzymywała i utrzymuje wysoki poziom nauczania i wychowania swoich uczniów” – mówiła w swoim wystąpieniu Marzena Wodzińska.


Galeria zdjęć:

  • Jarocińscy pedagodzy otrzymali najwyższe regionalne wyróżnienia
pdf    drukuj    drukuj