trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

JAKA ODNOWA WSI?

    Podsumowanie realizacji samorządowego programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020” oraz zaopiniowanie projektu uchwały sejmiku w sprawie przyjęcia programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+” były tematami lipcowego posiedzenia sejmikowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
    Ten ostatni dokument radni zaopiniowali pozytywnie, wcześniej chwaląc program. – Dzięki niemu nie tylko rozwijamy wieś, ale też promujemy samorząd województwa – mówiono podczas posiedzenia. W dyskusji zwracano uwagę na potrzebę lepszego wyeksponowania faktu realizacji różnych przedsięwzięć dzięki programowi, a także na kwestię promowania programu w tych wielkopolskich sołectwach, które jeszcze w nim nie uczestniczą (a skorzystało z niego dotąd już ponad dwa tysiąc wsi). Radni przegłosowali też poprawkę, która umożliwi korzystanie z programu małym miastom – do 5 tys. mieszkańców.
    Ponadto komisja zapoznała się z przedstawioną przez Wielkopolską Izbę Rolniczą informacją o zagrożeniach dla wielkopolskiego rolnictwa oraz o szansach dla niego wynikających z realizacji Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2020-2027. Mówiono o tym, co planuje UE na kolejne lata i jakie może to mieć skutki dla rolników.


    Galeria zdjęć: