trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

IV edycja konkursu Aktywna Wieś Wielkopolska

  Rozstrzygniecie IV edycji konkursu „Aktywna Wieś Wielkopolska”

  Zarząd Województwa Wielkopolskiego rozstrzygnął IV edycję konkursu „Aktywna Wieś Wielkopolska” dla uczestników samorządowego programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013 – 2020”. Konkurs miał na celu ocenę aktywności grup odnowy wsi działających w programie oraz wskazanie i nagrodzenie sołectw wyróżniających się aktywnością. Powołana przez Zarząd kapituła konkursu dokonała oceny aktywności sołectw w oparciu o analizę:

  • liczby przedsięwzięć zrealizowanych w sołectwach, także tych bez udziału środków programu,
  • udziału sołectw w konkursach dotacyjnych „Wielkopolskiej Odnowy Wsi”,
  • stopnia sformalizowania grupy odnowy wsi (działanie w formie stowarzyszenia),
  • planowania rozwoju w sołectwie (sołecka strategia rozwoju).

  W przypadku sołectw zgłoszonych do wyróżnień przez gminy, przeanalizowano także informacje nt. aktywności sołectw zawarte w zgłoszeniach. Zarząd Województwa Wielkopolskiego wskazał 33 sołectwa – laureatów konkursu oraz 31 sołectw wyróżnionych.

  Nagrody finansowe dla laureatów zostaną przekazane na konto bankowe właściwej terytorialnie gminy z przeznaczeniem do wykorzystania na potrzeby sołectwa.

  Z uwagi na sytuację epidemiczną w tym roku nie odbędą się uroczyste gale wręczenia nagród i wyróżnień w konkursie. O sposobie przekazania pamiątkowych dyplomów gminy, których sołectwa znalazły się wśród laureatów lub wyróżnionych, zostaną poinformowane.