I edycja Konkursu Wielkopolski Lekarz z Sercem


logo konkursu Lekarz z SercemZarządu Województwa Wielkopolskiego uchwałą nr 3222 z dnia 10 lutego 2017 roku, ustanowił Konkurs Wielkopolski Lekarz z Sercem im. dr. Kazimierza Hołogi , będący wspólnym projektem Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.

W dniu 16 lutego br. w UMWW odbyła się konferencja prasowa inaugurująca konkurs z udziałem Marszałka - Leszka Wojtasiaka i Prezesa WIL - Krzysztofa Kordela.

Jest to nowy konkurs, promujący działalność charytatywną i społeczną lekarzy wśród gamy konkursów ogłaszanych przez różnego rodzaju instytucje w obszarze ochrony zdrowia w kraju.
Celem inicjatywy jest uhonorowanie osób, które poprzez swoją postawę życiową oraz działalność pozazawodową niosą pomoc ludziom chorym i potrzebującym pomocy w kraju i za granicą. Osoby te wyróżniają się w środowisku wyjątkową aktywnością o charakterze prospołecznym i charytatywnym. Stanowią wzór, inspirują do działania, promują wartości etyczne oraz prezentują postawę godną naśladowania.

Patronem konkursu jest Kazimierz Hołoga, wywodzący się z Wielkopolski niezwykły lekarz, społecznik i filantrop, dyrektor szpitala powiatowego w Nowym Tomyślu, który w II połowie XX wieku w praktyce realizował ideały lekarza bez reszty oddanego pacjentom.

Nabór kandydatów do I edycji Konkursu w roku 2017 potrwa od 16 lutego do 31 marca 2017 roku.

Wypełnioną Kartę Zgłoszenia należy przesłać pocztą elektroniczną na adres poczty elektronicznej: zdrowie@umww.pl, faksem (+48 61 62 66 351) lub pocztą: Departament Zdrowia, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, al. Niepodległości 34, 61 – 714 Poznań.


pdf    drukuj    drukuj