trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

HOTEL DO ROZBIÓRKI

    Wśród propozycji zmian w budżecie województwa, które opiniowali radni z sejmikowej Komisji Gospodarki podczas majowego posiedzenia, znalazła się też istotna korekta, która wyjaśnia przyszłość jednej z nieruchomości będących w gestii samorządu województwa.

    Komisja pozytywnie zaopiniowała wniosek dotyczący przekazania ponad 5,5 mln zł dla samorządowej spółki Szpitale Wielkopolski na inwestycję związaną z budynkiem po dawnym hotelu robotniczym przy ulicy Dojazd w Poznaniu. Wiadomo, że obecny budynek – po wyłonieniu wykonawcy prac – zostanie rozebrany, a nieruchomość zostanie wykorzystana do postawienia nowej budowli związanej z działalnością leczniczą.

    Ponadto komisja – podobnie jak inne sejmikowe gremia podczas majowych prac – zapoznała się z raportem o stanie województwa, informacją o stanie jego mienia, sprawozdaniami związanymi z ubiegłorocznym budżetem, a także projektem audytu krajobrazowego regionu. Radni otrzymali również informację podsumowującą najważniejsze statystyki opisujące ubiegłoroczny stan wielkopolskiej gospodarki.


    Galeria zdjęć: