trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Forum Gospodarcze POLSKA-BRAZYLIA

    Z inicjatywy Samorządu Województwa Wielkopolskiego w dniach 26 do 27 października 2009 r. przebywała w Poznaniu brazylijska misja handlowa pod przewodnictwem wiceministra Rozwoju, Przemysłu i Handlu Zagranicznego Brazylii Ivana Ramalho. Z tej okazji na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyło się 27 października 2009 r. Forum Gospodarcze Polska–Brazylia. Obok przedstawicieli rządu brazylijskiego uczestniczyli w nim przedstawiciele brazylijskich firm oraz stowarzyszeń przedsiębiorców zainteresowanych wymianą handlową, kooperacją produkcyjną i wspólnymi inwestycjami. Reprezentowali oni zarówno obecne na światowych rynkach firmy takie jak producent samolotów - Embraer i największy południowo amerykański konglomerat przemysłowy – Odebrecht, jak też sektor MŚP, głownie z branży producentów maszyn i urządzeń dla rolnictwa.

    W pierwszej seminaryjnej części Forum zgromadzeni, wśród których byli licznie obecni także reprezentacji wielkopolskich samorządów i instytucji wsparcia biznesu, wysłuchali m.in. oficjalnych wystąpień Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka, Posła Adama Szejnfelda i Wiceministra Ivana Ramalho, którzy przedstawili aktualny stan i możliwości rozwoju współpracy ekonomicznej między naszymi krajami. Andrzej Byrt, Prezes MTP i Piotr Kulka, Dyrektor Biura APEXBrasil w Polsce mówili natomiast o możliwościach wystawienniczych i praktycznych uwarunkowaniach współpracy. W swoim podsumowaniu Wicemarszałek Leszek Wojtasiak podkreślił znaczenie tworzenia sprzyjających warunków przez władze regionalne i lokalne dla kontaktów biznesowych.

    Dwustronne rozmowy z zaproszonymi polskimi firmami przedstawiającymi swoją ofertę produkcyjną, możliwości inwestycji w Specjalnych Strefach Ekonomicznych, a także usługi konsultingowe, marketingowe i obsługę prawną pozwoliły na poznanie oczekiwań i możliwości partnerów, w tym poszukującego nowych kontraktów zakładów H.Cegielskiego.

    Brazylijscy goście odwiedzili także Nickel Technology Park Poznań.

    Wyłączny patronat medialny: