trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Edukacja dla zdrowia

  Targi Edukacyjne wpisały się już na stałe do kalendarza ogólnopolskich i międzynarodowych imprez edukacyjnych i znalazły swoje miejsce w krajobrazie wielkopolskiej oświaty (XXII Targi Edukacyjne – 23-25 marca 2018 r.).

  Poznańskie Targi Edukacyjne są wspólnym przedsięwzięciem Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich.

  Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin oraz Kolegium Rektorów Miasta Poznania. Gościem honorowym Samorządu Województwa Wielkopolskiego będzie Pan Christophe Paoli, Attaché ds. nauki i współpracy uniwersyteckiej w Ambasadzie Francji w Polsce.

  Każdego roku Targi odwiedza ponad 30 tys. osób. Dwudziesta druga edycja Targów odbywa się pod hasłem „Edukacja dla zdrowia”.

  Ruch jest nieodłącznym elementem rozwoju dzieci i młodzieży, a systematyczna aktywność fizyczna pozytywnie wpływa nie tylko na stan zdrowia, ale również oddziałuje na stan mózgu, zwiększa zdolność do pracy umysłowej i wzmacnia układ nerwowy.

  W preambule podstawy programowej zapisano: „Ważną rolę w kształceniu i wychowaniu uczniów w szkole podstawowej odgrywa edukacja zdrowotna. Zadaniem szkoły jest kształtowanie postaw prozdrowotnych uczniów, w tym wdrożenie ich do zachowań higienicznych, bezpiecznych dla zdrowia własnego i innych osób, a ponadto ugruntowanie wiedzy z zakresu prawidłowego odżywiania się, korzyści płynących z aktywności fizycznej a także stosowania profilaktyki”.

  Stąd hasło XXII Targów Edukacyjnych „Edukacja dla zdrowia”.

  Imprezami towarzyszącymi są Poznańskie Targi Książki PEGAZIK – wydarzenie kulturalne, łączące zabawę z popularyzacją czytelnictwa, Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej oraz EDUTEC - Targi Technologii i Wyposażenia dla Edukacji.

  Podczas Targów Edukacyjnych poznamy też bretońskie ślady naszych wielkich rodaków, a to dzięki wystawie najlepszych prac plastycznych wyróżnionych w konkursie „Polacy w świecie znani z działalności misyjnej, technicznej, archeologicznej i przyrodniczej”.

  Już teraz serdecznie zapraszamy i zachęcamy do zapoznania się z programem XXII Targów Edukacyjnych, który znajdziecie Państwo pod adresem: https://odnpoznan.pl/sub,pl,xxii-targi-edukacyjne.html 


  Galeria zdjęć: