"Dzień Wolnej Sztuki" w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie - wystawa „WIKINGOWIE W POLSCE? Zabytki skandynawskie z ziem polskich”. WSTĘP WOLNY!


Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie zaprasza wszystkich entuzjastów spokojnego i dokładnego oglądania zabytków na "Dzień Wolnej Sztuki", który umożliwi nieśpieszne zwiedzanie poszczególnych zabytków znajdujących się na wystawie „WIKINGOWIE W POLSCE? Zabytki skandynawskie z ziem polskich”. WSTĘP WOLNY!

Czy wiesz, że w Muzeum spędzasz przed zabytkiem około 8 sekund? To trochę mało. Właśnie dlatego powstała ogólnopolska inicjatywa, która umożliwia zatrzymanie się nad wybranymi eksponatami, przyjrzenie się im oraz dyskusję z pozostałymi uczestnikami. Tego dnia muzealnicy opowiedzą o zabytkach na wystawie "WIKINGOWIE W POLSCE? Zabytki skandynawskie z ziem polskich" – będzie można dokładnie obejrzeć piękne skandynawskie rzemiosło i zastanowić się co przedstawiano np. w zdobieniach głowic mieczy.

Zasady "Dnia Wolnej Sztuki":

22 kwietnia o godz. 12.00 przyjdź do Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie w ciągu godziny przyjrzyj się pięciu wybranym przez Muzeum obiektom i oglądaj je POWOLI dyskutuj z innymi uczestnikami po tym czasie muzealnicy zaproszą Was na spotkanie, podczas którego będzie można porozmawiać o emocjach, uczuciach i wrażeniach, jakie wzbudzają te eksponaty

więcej

pdf    drukuj    drukuj