„Dziekanka” w Gnieźnie świętowała 125-lecie


Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka” im. Aleksandra Piotrowskiego w Gnieźnie obchodził 125 –lecie działalności. Jubileusz był okazją do podsumowania działań, wręczenia nagród i wyróżnień. Wicemarszałek Wojciech Jankowiak oraz Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego uhonorowali doktora Andrzeja Jóźwiaka Odznaką Honorową „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”.
W odrestaurowanym audytorium zaprezentowano historię placówki, której rozpoczęcie działalności datuje się na 1894 rok. Podkreślano, iż „Dziekanka” jest największym w województwie szpitalem psychiatrycznym, z bazą dla 854 pacjentów. Oprócz oddziałów psychiatrycznych zawiera oddziały leczenia uzależnień, w których leczeni są pacjenci z całego województwa a nawet z najbardziej odległych miejsc w Polsce. Posiada oddziały detoksykacyjne, oddział udarowy i neurologię oraz jeden z nielicznych w Wielkopolsce oddział geriatryczny. Szpital zapewnia w swojej ofercie rehabilitację ogólnoustrojową i neurologiczną, która stanowi bazę do kontynuacji leczenia pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi.
Wychodząc naprzeciw prawnym regulacjom oraz oczekiwaniom pacjentów Szpital jest sukcesywnie remontowany. Wpisał się na trwałe w historię Gniezna, nieustannie się zmieniając.


Galeria zdjęć:

  • „Dziekanka” w Gnieźnie świętowała 125-lecie
  • „Dziekanka” w Gnieźnie świętowała 125-lecie
  • „Dziekanka” w Gnieźnie świętowała 125-lecie
  • „Dziekanka” w Gnieźnie świętowała 125-lecie
pdf    drukuj    drukuj