Dostawa maseczek dla szpitali w Wielkopolsce w drodze do Poznania!


Dziś po godzinie 22, jako pierwszy, dotrze do Poznania transport maseczek z Chin, zamówiony przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. W tej chwili przechodzi procedurę oclenia na lotnisku w Warszawie.

Trafią one do naszych szpitali wojewódzkich w Lesznie, Kaliszu, Koninie i Poznaniu, także do szpitala powiatowego w Pile oraz do szpitala zakaźnego w Poznaniu.

Jak wiadomo, środki ochrony osobistej są teraz przedmiotem pierwszej potrzeby. Szczególnie dotkliwa jest ich niewystarczająca ilość czy wręcz brak w szpitalach.

„To od poświęcenia lekarzy, diagnostów, pielęgniarek i ratowników zależy nasze życie i zdrowie. Trzeba zrobić wszystko, żeby ich zabezpieczyć przed zarażeniem w tym trudnym czasie”, podkreśla Marszałek Marek Woźniak. Z myślą o ochronie osobistej białego personelu zakupiliśmy i sprowadziliśmy samolotem z Szanghaju 0,5 mln maseczek chirurgicznych oraz przeszło 80 tys. masek typu FFP2 za ponad 1 mln 200 tys. zł ze środków UE w ramach WRPO 2014+.

WRPO 2014 2020 wers. kwiecień 2020

Jutro rano te maseczki zostaną rozdzielone i ruszą w dalszą drogę do szpitali.

P.S. Maseczka na zdjęciu, z której korzysta Marszałek Marek Woźniak została wykonana przez pracowników Teatru Wielkiego w Poznaniu.


Galeria zdjęć:

  • Dostawa maseczek dla szpitali w Wielkopolsce w drodze do Poznania!
pdf    drukuj    drukuj