trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

DOBRY CIT MIMO PANDEMII

    Jak przedstawia się wstępny bilans dochodów i wydatków województwa za minione dwanaście miesięcy? Zastanawiali się nad tym 11 marca na zdalnym posiedzeniu radni z sejmikowej Komisji Rewizyjnej, którzy badają wykonanie regionalnego budżetu w 2020 roku.

    Jak przekazała członkom komisji skarbnik województwa Elżbieta Kuzdro-Lubińska, mimo pandemii udało się uzyskać dochody z podatku CIT (a więc od firm) na zaskakująco wysokim poziomie 110 procent zakładanego planu. W połączeniu z niewykonaniem części zaplanowanych wydatków powinno to dać ponad 170 mln zł nadwyżki. Jak jednak podkreślano podczas dyskusji, przewidywane liczby w ubiegłorocznym budżecie były przez sejmik kilkukrotnie korygowane, co było reakcją na rozwój sytuacji gospodarczej w pandemii. Radni wskazywali też na odpowiednią dyscyplinę w zakresie gospodarowania finansami jednostek podległych samorządowi województwa.

    Komisja w sposób bardziej szczegółowy rozmawiała o ubiegłorocznych finansach Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego (zwłaszcza tego w Lesznie), Wojewódzkiej Biblioteki publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, Muzeum Okręgowego w Pile – to przygotowanie do kontroli, które radni przeprowadzą w najbliższych dniach w tych jednostkach.


    Galeria zdjęć: