DETERMINACJA W OŚWIACIE


Jak na działalność placówek oświatowych podległych samorządowi województwa wpłynęła pandemia koronawirusa? Rozmawiali o tym sejmikowi radni z Komisji Edukacji i Nauki podczas posiedzenia, które odbyło się 16 czerwca w trybie zdalnym.
– Trzeba podkreślić ogromną determinację i pracę naszych nauczycieli, co nie było łatwe szczególnie w tak specyficznych placówkach, jak te w Starej Łubiance i Cerekwicy – mówiła radnym podczas posiedzenia komisji dyrektor Departamentu Nauki UMWW Dorota Kinal. Podkreśliła nieprzerwaną działalność ośrodków doskonalenia nauczycieli, szczególnie pomocną w dobie nauczania zdalnego, a także ważną rolę, jaką w tej sytuacji odegrał sprzęt i narzędzia dostępne w ramach programu „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020”. Jak zapewniano, także przedsięwzięcia inwestycyjne w podległych jednostkach przebiegają zgodnie z założeniami.
Komisja przyjęła pozytywna opinie dotyczącą wykonania ubiegłorocznego budżetu województwa, a także pozytywnie zaopiniowała kilkanaście propozycji zmian w budżecie tegorocznym. Radni zapoznali się również z „Raportem o stanie województwa” odnoszącym się do bilansu roku 2019.


Galeria zdjęć:

  • DETERMINACJA W OŚWIACIE
pdf    drukuj    drukuj