trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Dania i Wielkopolska: udana współpraca i wspólne priorytety

    15 lutego tego roku Thomas Østrup Møller - Ambasador Królestwa Danii  był gościem Marka Woźniaka - Marszałka Województwa Wielkopolskiego. W spotkaniu udział wzięli Konsul Honorowy Królestwa Danii oraz Doradca Handlowy przy Ambasadzie Królestwa Danii w RP. Tematem przewodnim wizyty była wspólna agenda dotycząca polskiej i duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej – Dania przejmuje przewodnictwo po Polsce. Pan Marszałek przedstawił plan działań Samorządu Województwa Wielkopolskiego na czas polskiego przywództwa w UE, podkreślając iż jest to szansa do prezentacji kraju i jego promocji.

    W trakcie rozmów Panowie poruszyli kwestie związane z Polityką Spójności i wspólnych działań mogących służyć jej rozwojowi. Pan Marszałek podkreślił, że Wielkopolska stawia na innowacyjność i kreowanie dobrych relacji między biznesem a edukacją. Podczas spotkania omówiono też znaczenie regionalnej infrastruktury transportowej.  

    Ważnym elementem rozmowy były sprawy ochrony środowiska. Panowie poruszyli kwestię działań mających na celu dążenie do standardów europejskich - ze szczególnym uwzględnieniem rozwijania alternatywnych źródeł energii. Zwrócono uwagę, że Wielkopolska uczestniczy w pracach nad budową programu energetyki jądrowej w Polsce.

    W zakresie współpracy gospodarczej na szczególne podkreślenie zasługuje pozytywna opinia duńskich inwestorów na temat Wielkopolski, którzy rozwijają działalność w naszym regionie.