trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Blisko 150 zgłoszeń do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego

  Nabór na radnych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego zakończył się 28 lutego tego roku. Powołana przez Sejmik Województwa Wielkopolskiego Komisja Wyborcza, składająca się z 16 radnych Województwa Wielkopolskiego, dokona teraz wyboru 39 radnych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego I kadencji. 

  Spośród 146 nadesłanych zgłoszeń wybranych zostanie 39 młodzieżowych radnych: 5 z okręgu nr 1 - Miasto Poznań, 7 z okręgu nr 2 - subregion pilski, 8 z okręgu nr 3 - subregion poznański, 5 z okręgu nr 4 - subregion koniński, 7 z okręgu nr 5 - subregion kaliski oraz 7 z okręgu nr  6 - subregion leszczyński.

  Po zatwierdzeniu listy, ogłoszonych zostanie 39 młodzieżowych radnych Województwa Wielkopolskiego I kadencji.

  - Liczba zgłoszeń w naszym naborze to dla nas wyraźny sygnał, że młodzi ludzie chcą się zaangażować w realizację idei społeczeństwa obywatelskiego. Najwyższy czas, żeby wsłuchać się w glos młodego pokolenia i wraz z nim wypracowywać rozwiązania z myślą o przyszłości Europy. Zależy nam na tym, żeby czerpać od młodych osób inspiracje z myślą o budowaniu nowoczesnej Wielkopolski. Cieszę się na tę współpracę – podkreśla Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

  - Komisja Wyborcza zbierze się na I posiedzeniu w dniu 16 marca. Wtedy przystąpimy do oceny złożonych aplikacji pod względem formalnym i merytorycznym - zapowiada Andrzej Pichet, Przewodniczący Komisji i wojewódzki radny. I dodaje: Nabór przerósł nasze oczekiwania.

  Na tym etapie Komisja dokona oceny formalnej i wystąpi do kandydatów o uzupełnienie ewentualnych braków formalnych. Następnie przystąpi do oceny nadesłanych wniosków. Najprawdopodobniej do końca kwietnia lista rankingowa zostanie przekazana do akceptacji Przewodniczącej Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. 

  - Komisja stanie przed trudnym wyborem, aby spośród tak dużej liczby zgłoszeń wybrać 39 osób. Jestem jednak przekonana, że wybrani młodzieżowy radni będą godnie reprezentować swój okręg i przyczynią się do upowszechniania idei samorządowej wśród mieszkańców województwa wielkopolskiego, a w szczególności wśród młodych osób -  mówi Małgorzata Waszak-Klepka Przewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. - Powołanie Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego będzie ważnym momentem w historii Samorządu Województwa Wielkopolskiego, z czego jako radni bardzo się cieszymy - dodaje Przewodnicząca Waszak-Klepka.

  Przypomnijmy, że Młodzieżowy Sejmik Województwa Wielkopolskiego to apolityczny organ, mający charakter konsultacyjny, doradczy i inicjatywny dla Sejmiku Województwa. Będzie on skupiał przedstawicieli młodych Wielkopolan między 15 a 20 rokiem życia. Jego kadencja potrwa 3 lata.

   


  Galeria zdjęć: