Sportowa Wielkopolska - bilans 2019 roku


30 grudnia Marszałek Marek Woźniak i Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa uczestniczyli w podsumowaniu roku sportowego w Wielkopolsce. Podczas spotkania zostały wręczone nagrody dla zawodników, trenerów i działaczy sportowych oraz stypendia olimpijskie dla dwóch kolejnych zawodników.

- Obecnie możemy śmiało powiedzieć, że wspieranie sportu, głównie sportu dzieci i młodzieży, jest bardzo stabilne. Mamy podpisane umowy pięcioletnie ze stowarzyszeniami, które zajmują się dystrybucją środków finansowych dla klubów, m.in. Wielkopolskim Stowarzyszeniem Sportowym, które jest dysponentem naszych pieniędzy – powiedział Marszałek Marek Woźniak. – Podział tych funduszy odbywa się według rankingu i jest wypracowywany przez zawodników poprzez ich osiągnięcia sportowe. To bardzo sprawnie działający system.
Marszałek podkreślił wielki sukces samorządowego programu „Szatnia na Medal”, który został uruchomiony w ubiegłym roku, a z którego realizacji jest bardzo zadowolony.
– To ukłon w stronę tych wszystkich środowisk lokalnych, których baza socjalna jest przestarzała i nie spełnia oczekiwań osób uprawiających – także amatorsko – sport – dodał. - Ten program skutecznie pomaga osiągać wyższe standardy w tej dziedzinie. Co roku na ten cel przeznaczamy około 4 mln złotych. Program cieszy się dużą popularnością.
Marszałek przypomniał również, że samorząd województwa aktywnie wspiera spektakularne imprezy sportowe, które dla wielu stanowią motywację do uprawiania sportu. – Mamy też swoje własne cykle, np. Grand Prix Wielkopolski w maratonie, pływaniu długodystansowym czy Turniej Orlika, cieszący się ogromnym zainteresowaniem, podobnie jak całoroczne korzystanie z tych boisk wielofunkcyjnych boisk – zaznaczył Marszałek Woźniak. – Mamy swoje sukcesy – frekwencyjne, ale także znaczące osiągnięcia zawodników. To naprawdę duże osiągnięcie, że Wielkopolska plasuje się na drugim miejscu wśród polskich województw w sporcie dzieci i młodzieży. W pierwszej setce najlepszych polskich klubów sportowych jest 12 z Wielkopolski, w pierwszej dziesiątce dwa. To pokazuje nasze zaangażowanie i skuteczność systemu finansowania oraz konsekwencję we wspieraniu tych, którzy chcą sięgać po sportowe laury.
Ukoronowaniem poniedziałkowego spotkania było wręczenie nagród, wyróżnień i stypendiów za wybitne osiągnięcia dla zawodników, trenerów i działaczy sportowych. (Lista nagrodzonych w załączniku)

Oprócz nagród finansowych, wręczono także statuetki dla najlepszych jednostek samorządu terytorialnego i klubów w Systemie Sportu Młodzieżowego w 2019 r.:
1. Dla najlepszych jednostek samorządu terytorialnego:
o Miasto Poznań
o Miasto Konin
o Miasto Kalisz

2. Dla najlepszych gmin:
o Gmina Tarnowo Podgórne
o Gmina Środa Wielkopolska
o Gmina Kórnik

3. Dla najlepszych wielkopolskich klubów:
o Organizacja Środowiskowa AZS Poznań
o KS AZS AWF Poznań
o KS Posnania

 

 


Galeria zdjęć:

  • Sportowa Wielkopolska - bilans 2019 roku
  • Sportowa Wielkopolska - bilans 2019 roku
  • Sportowa Wielkopolska - bilans 2019 roku
  • Sportowa Wielkopolska - bilans 2019 roku
  • Sportowa Wielkopolska - bilans 2019 roku

pdf    drukuj    drukuj