trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Biegający w półmaratonach nagrodzeni

*10. jubileuszowa Gala Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie odbyła się 23 listopada 2019 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego. Do Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie zalicza się 14 biegów półmaratońskich, posiadających jeden z atestów AIMS, IAAF lub PZLA, odbywających się na terenie województwa wielkopolskiego - 7 z nich jest zaliczone do klasyfikacji generalnej. Głównym celem projektu jest „zdrowe” propagowanie biegów jako najprostszej formy ruchu dla osób w różnym wieku, mobilizującej do systematycznej aktywności fizycznej, jak również podniesienie rangi imprez biegowych znajdujących się w cyklu GPW.*

Tegoroczną edycję ukończyło 210 osób, w tym 45 kobiet oraz 165 mężczyzn. Od pierwszej edycji łącznie 1036 osób. We wszystkich biegach zaliczanych do Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie 2019 uczestniczyło 16 255 osób.

Podczas sobotniej gali Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego wręczył puchary i nagrody dla osób, które w klasyfikacji OPEN oraz poszczególnych kategoriach wiekowych zajęli czołowe miejsca. Jednocześnie 159 osobom – biegaczom, którzy ukończyli co najmniej 10 biegów cyklu Grand Prix, zostały wręczone certyfikaty oraz brązowe i srebrne korony Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie.
    Samorząd Województwa Wielkopolskiego od lat wspiera organizację Grand Prix w Półmaratonie. W 2019 roku podjął decyzję o wsparciu tego zadania poprzez podpisanie umowy 5-letniej ze Szkolnym Związkiem Sportowym „Wielkopolska” będącego koordynatorem projektu.