trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

BĘDZIE SIEDZIBA DLA ROPS

    Kwestiom finansów w obszarze polityki społecznej poświęcone były w głównej mierze obrady sejmikowej Komisji Rodziny i Polityki Społecznej, które odbyły się w trybie online 23 listopada.

    Skarbnik województwa Elżbieta Kuzdro-Lubińska przedstawiła radnym projekty przyszłorocznego budżetu województwa oraz wieloletniej prognozy finansowej regionu. Zwrócono uwagę m.in. na zapisane w WPF 35 mln zł (z czego 15 mln zł zaplanowano na 2023 rok) na budowę siedziby dla Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu. Ma ona powstać w miejscu opuszczonym przez poradnie dziecięce przy ul. Spornej. Wśród zadań związanych z polityką społeczną, na które jak co roku zaplanowano w budżecie stosowne środki, znalazło się również 1,5 mln zł, które samorząd województwa przeznaczy na współpracę w omawianej dziedzinie z organizacjami pozarządowymi.

    Ponadto członkowie komisji pozytywnie zaopiniowali kilka projektów sejmikowych uchwał i wniosków związanych z korektami w tegorocznym budżecie, a także omówili plan pracy komisji na 2023 rok.


    Galeria zdjęć: