trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

„Ukraińska Wiosna” znowu w Wielkopolsce!

  Właśnie rozpoczyna się jubileuszowa, V edycja festiwalu kultury „Ukraińska Wiosna”.

  W poniedziałek 14 maja o godz. 19:00 w poznańskiej Wadze Miejskiej Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak weźmie udział w koncercie oficjalnie inaugurującym „Ukraińską Wiosnę” 2012. Z pieśniami i romansami ukraińskimi wystąpi znana wielkopolskiej publiczności ukraińska śpiewaczka Olga Pasiecznik, której na fortepianie akompaniować będzie jej siostra Natalia.

  Od swojej inauguracji w 2008 r. „Ukraińska Wiosna” z każdym rokiem rozkwita coraz mocniej. W tym roku, oprócz Wielkopolski, zawita również na Dolny Śląsk.

  Pierwszym wydarzeniem festiwalowym jest Jarmark Ukraiński odbywający się dzisiaj w Głogowie. Od jutra ukraińscy artyści będą prezentować się w naszym regionie, a pierwszym wielkopolskim akordem festiwalu będzie Jarmark Ukraiński w Gnieźnie. Centrum „Ukraińskiej Wiosny” będzie Poznań, jednak festiwal zawita również do: wspomnianych już Głogowa i Gniezna oraz Leszna, Kórnika i Buku.

  Jak co roku, w ofercie festiwalowej każdy znajdzie coś dla siebie: muzyka poważna, teatr, grafika, poezja i literatura współczesna, film, jazz i muzyka rockowa, folklor, debata politologiczna… A wszystko to w wykonaniu najlepszych ukraińskich artystów. W przededniu Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012 w Polsce i na Ukrainie nie mogło oczywiście zabraknąć akcentu piłkarskiego. Szczegółowy program festiwalu na stronie internetowej organizatora, Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Polska-Ukraina” wPoznaniu: www.poznajsasiada.org.

  Organizację festiwalu dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak jest członkiem Komitetu Honorowego „Ukraińskiej Wiosny” 2012.

  Festiwal potrwa do 20 maja.