trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Zaproszenie na konferencję online dla przedsiębiorców "Doing Business in Egypt”

  Departament Gospodarki UMWW zaprasza na konferencję online „Doing Business in Egypt” w dniu 21 czerwca 2023 r.

  3 największa gospodarka w Afryce, najludniejszy kraj Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, rynek chłonny i wciąż rozwijający się – mowa oczywiście o ponad 100-milionowym Egipcie, któremu poświęcona będzie kolejna konferencja online z cyklu „Doing Business in…”.

  To nie tylko atrakcyjny rynek zbytu towarów i usług, ale także punkt wyjścia do dalszej ekspansji Afryki Północnej. Warto dodać, że Egipt posiada strategiczną pozycję w regionie; leży na styku kontynentów afrykańskiego i azjatyckiego oraz sprawuje kontrolę nad Kanałem Sueskim, przez który odbywa się nawet do 15% światowego handlu.

  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, weź udział w konferencji online już 21 czerwca 2023 r. o godz. 9:30.

  W blisko dwugodzinnej pigułce zostanie omówione wszystko to, co eksporter wiedzieć powinien. Kwestie procedur importowych, certyfikacji, logistyki, czynników kulturowych zostaną przekazane przez ekspertów, przedstawicieli biznesu, którzy z powodzeniem działają już na tym rynku.

  Szanse na sukces w Egipcie mają szczególnie przedsiębiorcy z sektorów: rolno-spożywczego, budowlanego, kosmetycznego, urządzeń mechanicznych i elektrycznych, a także  odnawialnych źródeł energii. Lecz na tak dużym i chłonnym rynku jest jeszcze miejsce również dla innych graczy. W 2021 r. wymiana handlowa osiągnęła najwyższy poziom w historii, osiągając ponad 725 mln USD. To skok aż o 25% w stosunku do roku poprzedniego. Polski eksport wyniósł wówczas 417 mln USD. Ubiegły rok był też korzystny dla naszych przedsiębiorców.

  Zapraszamy do udziału.

  Program: https://bit.ly/Agenda-21-06-2023

  Rejestracja: https://bit.ly/Doing-Business-in-Egypt

   

  Organizatorami wydarzenia są: Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolski Fundusz Rozwoju sp. z o.o., Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji oraz Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

  Konferencje z serii „Doing business in…” są cenionym przez przedsiębiorców cyklem spotkań, podczas których każdorazowo omawiane są możliwości ekspansji zagranicznej w innym kraju. Forum wymiany wiedzy i doświadczeń umożliwia uczestnikom poznanie realiów biznesowych oraz możliwości kooperacji z międzynarodowymi partnerami. Specyfikę zagadnień gospodarczych przybliżają eksperci branżowi i praktycy biznesu operujący na rynku, któremu poświęcone są poszczególne konferencje.


  Galeria zdjęć: