trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Jubileuszowe XXV Targi Edukacyjne, po raz pierwszy online, otwarte

  – W imieniu Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka i własnym uważam XXV jubileuszowe Targi Edukacyjne za otwarte – powiedziała podczas inauguracji tego wydarzenia Paulina Stochniałek, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Targi, organizowane wspólnie przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Grupę MTP, potrwają dwa dni.  

  W oficjalnym otwarciu online XXV Targów Edukacyjnych wraz z Pauliną Stochniałek uczestniczyli Filip Bittner – Wiceprezes Zarządu Grupa MTP,  Mariusz Wiśniewski – Zastępca Prezydenta Miasta Poznania oraz Robert Gaweł – Wielkopolski Kurator Oświaty.

   Nie udało się nam spotkać w świecie realnym, ale targi online dają nam przewagę, ponieważ,  korzystając z dobrodziejstwa internetu, mogliśmy stworzyć przestrzeń, która pozwala nam na to, aby jeszcze większa liczba osób zapoznała się nie tylko z ofertą edukacyjną, która jest podstawowym zadaniem targów edukacyjnych, skierowaną do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych, ponadpodstawowych i maturzystów, ale także porozmawiać ze znakomitymi prelegentami o edukacji bardzo, bardzo szeroko – powiedziała Paulina Stochniałek.

  Targi Edukacyjne to największa impreza w przestrzeni wirtualnej, związana z promocją edukacji ponadpodstawowej i wyższej.  Obejmują w sumie 104 wydarzenia, z których 31 odbędzie się w realu, a wszystkie adresowane są do nauczycieli, uczniów i rodziców. Liczba wystawców to 180 szkół, uczelni oraz instytucji działających w obszarze edukacji i nauki. Uczestniczą w nich także szkoły i jednostki edukacyjne z Niemiec, Francji, Włoch i Peru.
  – Wśród wydarzeń proponowanych przez organizatorów można znaleźć ponad 70 webinariów dla nauczycieli, 9 warsztatów dla rodziców oraz ponad 24 spotkania dedykowane uczniom – podał Filip Bittner, Wiceprezes Zarządu Grupy MTP. – Nie udałoby się stworzyć tak ciekawego programu Targów, bez wsparcia Samorządu Województwa Wielkopolskiego – dziękuję za zaangażowanie i współorganizację tego wydarzenia. 

  Jubileuszowa edycja targów odbywa się pod hasłem „Uwaga Edukacja. Transmisję live z tego wydarzenia można śledzić na stronie internetowej: www.uwagaedukacja.pl oraz na portalu Facebook: www.facebook.com/EdukacjaMTP w następujących godzinach: 
  >> I dzień | 7 maja 2021 r. godz. 13:00-17:30
  >> II dzień | 8 maja 2021 r. godz. 9:30-14:30

  Targi to nie tylko oferta oświatowa, adresowana do młodych Wielkopolan. – Współpracujemy ze świetnymi pedagożkami, nauczycielami, blogerkami – wszyscy zaprezentują się podczas targów – zapowiada Paulina Stochniałek. 
  Będą więc wystąpienia wybitnych wykładowców, specjalistów ze świata edukacji i nauki. Wśród nich są m.in.: Ewy Ewart – dokumentalistka, zdobywczyni wielu prestiżowych nagród, dr Piotr Rzymski – biolog medyczny i środowiskowy.  Będą również dr Aleksandra Piotrowska, psycholog, pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego, która wygłosiła wykład inauguracyjny pt. „Dlaczego wciąż warto się uczyć?”. Organizatorzy proponują także spotkanie z Piotrem Krukiem  – poliglotą, autorem książki „Język obcy w 6 miesięcy” oraz Joanną Gadomską – autorką bloga i strony „Biologia z Blondynką”, na których dzieli się swoimi pomysłami na lekcje przyrodnicze. 
  W tym roku organizatorzy mocno stawiają na promocję szkolnictwa zawodowego oraz zwracają szczególną uwagę na rady dla rodziców, którzy chcą pomóc dzieciom, ale nie wiedzą jak. Będą wykłady na temat zawodów przyszłości i kompetencjach przyszłości, a także o ważnej roli, jaką pełni we współczesnym świecie znajomość języków obcych. Udział w webinariach i spotkaniach jest możliwy po wcześniejszej rejestracji na stronie http://uwagaedukacja.pl/zapisy    

  Szczegółowy program wydarzeń Targów Edukacyjnych oraz wszystkich wydarzeń towarzyszących przesyłamy w załączniku. Znajduje się on także na stronie www.uwagaedukacja.pl