trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Wystawa "Ścieżki życia - Polskie ślady w regionie Ren-Men. Historyczna mozaika". Zapraszamy do Jarocina!

  Od 11 listopada 2021 roku w pałacu Radolińskich w Jarocinie zobaczyć można wystawę pt. „Ścieżki życia - Polskie ślady w regionie Ren-Men. Historyczna mozaika”, przygotowaną przez Niemiecki Instytut Spraw Polskich w Darmstadt. Wystawa, której polska wersja powstała dzięki wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach obchodów 20. rocznicy partnerstwa między Hesją i Wielkopolską, opowiada o losach Polaków zamieszkujących południową Hesję, zarówno współcześnie, jak i w przeszłości. W prezentowanej ekspozycji znalazły swoje miejsce również bolesne tematy związane z okresem II wojny światowej, pracą przymusową, przesiedleniami i rozliczeniami z narodowosocjalistyczną przeszłością. Wystawa przybliża emigracyjne etapy życia znanych osobistości, ale równocześnie opowiada o codziennych perypetiach życiowych Polaków na obczyźnie.

  Serdecznie zapraszamy do obejrzenia ekspozycji w holu pałacu Radolińskich w Jarocinie.

  Można ją zwiedzać bezpłatnie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 15.00.

  Wystawa potrwa do końca grudnia 2021 roku.

  http://www.muzeumjarocin.pl/index.php?strona=ratuszAktualnosci
   

  Następnie wystawa pokazana zostanie w kolejnych wielkopolskich gminach i powiatach, które posiadają współpracę partnerską z partnerami z Hesji.

  Gminy i powiaty dodatkowo zainteresowane organizacją takiej wystawy u siebie – prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres mailowy inter@umww.pl   


  Galeria zdjęć: