trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Wystawa "Ścieżki życia - Polskie ślady w regionie Ren-Men. Historyczna mozaika"

    Do 28 września 2021 roku ekspozycję wystawy pt. „Ścieżki życia - Polskie ślady w regionie Ren-Men. Historyczna mozaika”, podziwiać można w Regionalnej Izbie Tradycji Gołanieckiego Ośrodka Kultury. Wystawa, której polska wersja powstała dzięki wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach obchodów 20. rocznicy partnerstwa między Hesją i Wielkopolską, opowiada o losach Polaków zamieszkujących południową Hesję, zarówno współcześnie, jak i w przeszłości. W prezentowanej ekspozycji znalazły swoje miejsce również bolesne tematy związane z okresem II wojny światowej, pracą przymusową, przesiedleniami i rozliczeniami z narodowosocjalistyczną przeszłością. Wystawa przybliża emigracyjne etapy życia znanych osobistości, ale równocześnie opowiada o codziennych perypetiach życiowych Polaków na obczyźnie.

    Serdecznie zapraszamy do obejrzenia ekspozycji w Regionalnej Izbie Tradycji Gołanieckiego Ośrodka Kultury, ul. dr. Piotra Kowalika 1, 62-130 Gołańcz, tel. 67 2615 077.

    Następnie wystawa pokazana zostanie w kolejnych wielkopolskich gminach i powiatach, które posiadają współpracę partnerską z partnerami z Hesji.

    Gminy i powiaty dodatkowo zainteresowane organizacją takiej wystawy u siebie – prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres mailowy inter@umww.pl   


    Galeria zdjęć: