trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

WYREMONTUJĄ KULISY KULTURY

    O założeniach nowego programu samorządu województwa „Kulisy kultury” rozmawiano podczas marcowego zdalnego posiedzenia sejmikowej Komisji Kultury.

    Program, w którym nabór wniosków potrwa do końca kwietnia, przewiduje wsparcie dla samorządów w Wielkopolsce na inwestycje służące inwestycjom w infrastrukturę domów, ośrodków i centrów kultury w miejscowościach do 50 tysięcy mieszkańców. Województwo przewidziało na to 3 mln zł (dofinansowanie do 100 tys. zł dla jednego projektu). Jak wskazywali podczas dyskusji radni, nowy program ma szansę stać się kulturalnym odpowiednikiem popularnej już „Szatni na medal”.

    Komisja omówiła też funkcjonowanie Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, ze szczególnym uwzględnieniem działalności prowadzonego przez nie Radia Centrum, które aktualnie ubiega się o przedłużenie koncesji na nadawanie. Jak podkreślił przewodniczący komisji Henryk Szopiński, mnogość działań podejmowanych w trakcie roku przez kaliskie CKiS pozwala określić tę instytucję mianem prawdziwego „kombinatu kultury”.

    Ponadto radni pozytywnie zaopiniowali projekty sejmikowych uchwał dotyczących zmian w budżecie województwa, a także korekt w składach rad 9 muzeów podległych regionalnemu samorządowi.


    Galeria zdjęć: