trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Wymieniamy turystyczne doświadczenia z Mołdawią

  Od 10 do 14 października 2016 r. w Mołdawii przebywała delegacja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego na czele z Dyrektorem Departamentu Sportu i Turystyki Tomaszem Wiktorem. Wizyta wielkopolskich ekspertów była drugim działaniem projektu „Wsparcie rozwoju zrównoważonej turystyki na obszarach wiejskich w Regionie Rozwoju Północ”.

  11 października delegacja wzięła udział w charakterze konsultantów w posiedzeniu grupy roboczej ds. regionalnego sektorowego programu rozwoju turystyki w Regionie Rozwoju Północ. Podczas spotkania omawiano propozycje produktów turystycznych. Ich wytypowaniu służyły warsztaty, w których uczestniczyli przedstawiciele społeczności lokalnych. W trakcie kolejnych dni wielkopolscy eksperci zapoznawali się z potencjałem rozwoju turystyki na obszarach wiejskich, odwiedzili m.in. gospodarstwa zainteresowane rozpoczęciem działalności agroturystycznej. Wizytę zakończyło spotkanie z Dyrektorem Agencji Rozwoju Regionalnego Północ Ionem Bodrugiem.

  Projekt współfinansowany jest ze środków programu polskiej współpracy rozwojowej MSZ RP w ramach projektu „Centrum Informacyjne dla Władz Lokalnych w Mołdawii” prowadzonego przez Fundację Solidarności Międzynarodowej. W listopadzie dwoje przedstawicieli mołdawskiego Regionu Północ odbędzie staż w Województwie Wielkopolskim.

   

  logo bez napisu kolor      polski


  Galeria zdjęć: