trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO, LITWO!

  *Na mapie świata niewiele jest państw, które łączyłoby kilkaset lat wspólnej historii, wiele wybitnych postaci z dziedziny kultury, nauki, religii i polityki. Rzeczpospolita Obojga Narodów była potęgą dlatego, że umieliśmy współpracować.** Najlepiej rozpoznawalnym, a z pewnością największym obrazem sukcesów polsko-litewskiej współpracy jest „Bitwa pod Grunwaldem” Jana Matejki.

  W bardzo ważnym dla naszych litewskich przyjaciół dniu, Polska składa sąsiadom z nad Niemna serdeczne życzenia radosnego i wspólnego świętowania stulecia odzyskania niepodległości. Niech rok 2018 – rok stulecia odzyskania niepodległości przez Litwę i Polskę – upłynie nam wspólnie pod znakiem przyjaźni, współpracy i radości.

  Z okazji tak ważnego dla Litwy jubileuszu, reprezentanci i sympatyczki Rycerskiej Kadry Polski przed obrazem Jana Matejki przekazują polskie życzenia dla sąsiadów z nad Niemna.

  Organizatorzy obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszają wszystkich Polaków do składania życzeń przyjaciołom z Litwy.

  Wystarczy polubić lub udostępnić film z życzeniami, który dostępny jest na:

  www.facebook.com/niepodlegla1918

  lub

  www.youtube.com/niepodlegla1918


  Galeria zdjęć: