trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

WOLA DO MIASTA

    Po kilkunastu latach Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego Hipodrom Wola zmieni swojego samorządowego właściciela – z województwa trafi do miasta.

    Podczas listopadowego posiedzenia członkowie sejmikowej Komisji Gospodarki pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały wyrażającej zgodę na przekazanie przez województwo miastu Poznań w drodze darowizny udziałów w tej spółce. Jak przypomniał wicemarszałek Wojciech Jankowiak hipodrom został przejęty przez województwo od ministra rolnictwa w 2004 roku. Przez lata tereny te służyły rekreacyjnie głównie mieszkańcom Poznania, jednak spółka przez lata przynosiła straty. Choć formalnie nieruchomość została obecnie wyceniona na ponad 30 mln zł, to gdy kilka lat temu województwo chciało sprzedać spółkę na wolnym rynku na kilkanaście milionów złotych, nie znalazł się chętny do jej nabycia. Od kilku lat trwały rozmowy z miastem na temat przekazania terenu. Teraz ma to nastąpić, a Wola najprawdopodobniej znajdzie się w zarządzie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

    Podczas posiedzenia komisja zapoznała się również z projektami budżetu województwa na 2022 rok oraz wieloletniej prognozy finansowej regionu, a także zaopiniowała kilka propozycji zmian w tegorocznym budżecie województwa.


    Galeria zdjęć: