trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

WOJEWÓDZTWO WSPIERA KULTURĘ

    Temat wsparcia przez samorząd województwa instytucji działających w Wielkopolsce w obszarze kultury zdominował grudniowe, przeprowadzone ponownie w trybie zdalnym, posiedzenie sejmikowej Komisji Kultury.
    Radni zapoznali się i przeprowadzili dyskusję nad informacją na temat wsparcia kultury ze środków WRPO 2014-2020 na terenie województwa wielkopolskiego.
    Komisja zaopiniowała również pozytywnie kilka projektów uchwał sejmiku, dotyczących przyszłego udzielenia pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego na działania związane z działalnością kulturalną. Leszno, jak co roku zgodnie z zawartą w 2016 roku umową, dostanie 1,4 mln zł na funkcjonowanie tamtejszego teatru. Poznań uzyska dofinansowanie zadania „muzealizacja materiałów archeologicznych z Poznania i Wielkopolski”. Natomiast gmina Zakrzewo po raz kolejny może liczyć na pomoc w realizacji przedsięwzięcia zatytułowanego „Popularyzacja Idei Rodła”.
    Ponadto radni większością głosów pozytywnie zaopiniowali projekt budżetu województwa na 2021 rok oraz wieloletniej prognozy finansowej regionu. Komisja przyjęła również plan swojej pracy na kolejne 12 miesięcy.


    Galeria zdjęć: