trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

WIELKOPOLSKIE JADŁODZIELNIE – IV EDYCJA

    Obradująca w dniu 12 lipca sejmikowa Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaopiniowała pozytywnie projekt uchwały w sprawie przekazania dotacji z budżetu województwa samorządom ubiegającym się o wsparcie w ramach programu „Wielkopolskie Jadłodzielnie”.

    Gminy Chodzież, Czerniejewo i Wyrzysk otrzymają łącznie ponad 67 tys. zł na stworzenie u siebie punktów (wyposażonych np. w specjalne lodówki), w których można zostawić nadmiarową żywność, co pozwoli ograniczyć jej marnotrawienie. Po takie jedzenie mogą się zgłosić i odebrać bezpłatnie wszyscy potrzebujący.

    Jak wyjaśniał Paweł Zbierajewski, zastępca dyrektora Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi UMWW, do obecnej IV edycji samorządowego konkursu wpłynęły wnioski tylko z tych trzech gmin. Dotacja z budżetu województwa dla chętnych JST wynosi maksymalnie 25 tys. zł.

    Ponadto Maciej Szłykowicz, zastępca dyrektora WODR w Poznaniu, omówił działania tej instytucji w kontekście nowej perspektywy finansowej UE i zatwierdzonego Krajowego Planu Strategicznego WPR, a także przedstawił aktualne czynniki ekonomiczne, mające wpływ na kształt i stan wielkopolskiego rolnictwa.


    Galeria zdjęć: