trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Wielkopolskie Dni Energii 2016

  OD local PL


  Wielkopolskie Dni Energii (WDE) to przedsięwzięcie nawiązujące do Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii (ang. European Sustainable Energy Week – EUSEW), który organizowany jest co roku w Brukseli, zwykle w trzecim tygodniu czerwca. W latach 2012-2015 odbyły się już cztery edycje tej inicjatywy Samorządu Województwa Wielkopolskiego, w tym trzy z nich uzyskały dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Celem Wielkopolskich Dni Energii jest propagowanie idei stosowania odnawialnych źródeł energii, efektywności energetycznej, racjonalnego wykorzystania energii oraz szeroko pojętej gospodarki niskoemisyjnej co ma sprzyjać zrównoważonemu rozwojowi Regionu.

  Wielkopolskie Dni Energii w formie festynu rodzinnego, gdzie dzieci i młodzież mają okazję uczestniczyć w specjalistycznych zajęciach edukacyjnych, a dorośli uzyskać porady z zakresu energetyki opartej na OZE, towarzyszą zwykle imprezom i targom rolniczym odbywającym się na terenie naszego województwa.

  W tym roku Wielkopolskie Dni Energii 2016 przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu organizowane są po raz piąty i towarzyszyć będą wystawie rolniczej w trakcie XVIII Wojewódzko-Archidiecezjalnych Dożynek Wielkopolskich w Liskowie. WDE 2016 propagować będą ochronę powietrza atmosferycznego, ochronę powierzchni ziemi i recykling poprzez upowszechnianie informacji o gospodarce niskoemisyjnej. W bieżącym roku przedsięwzięcie odbędzie się również w Gołaszynie 3 września, w Marszewie 2 października oraz 7 października w Sielinku koło Opalenicy.

  Wielkopolskie Dni Energii 2016 w Marszewie i Sielinku są również lokalnymi wydarzeniami w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast  http://ec.europa.eu/regional_policy/regions-and-cities/2016/local_events.cfm pod hasłem „Europa w naszym regionie”.

   

  Plakat WDE Publikacje UMWW 2


  Galeria zdjęć: