trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Wicemarszałek Jankowiak wizytował inwestycje w powiecie nowotomyskim

    Wojciech Jankowiak, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego wraz z  Krzysztofem Paszykiem, Posłem na Sejm RP i Ryszardem Napierałą, Radnym Województwa wizytował dobiegającą końca budowę przepustu na rzece Szarka w powiecie nowotomyskim, a także miejsce planowanej budowy nowego przebiegu DW 305 w Nowym Tomyślu. 

    - Budowa przepustu związana jest z powstaniem ścieżki pieszo-rowerowej pomiędzy Borują Kościelną i Nowym Tomyślem w ciągu drogi wojewódzkiej nr 305, która wybudowana została w większości w ubiegłym roku. – Inwestycje kończymy w roku bieżącym, gdyż żeby połączyć powstałe odcinki traktu, musieliśmy najpierw zbudować nowy przepust nad rzeką Szarką. Koszt brakującego odcinka ścieżki wraz z przepustem to 1,4 mln zł. Niech po zakończeniu prac ścieżka jak najlepiej służy mieszkańcom – mówi Wicemarszałek Wojciech Jankowiak.

    W ramach wizytacji odwiedzony został również teren planowanej budowy nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 305 w Nowym Tomyślu. Droga w nowym śladzie będzie przebiegała od ulicy Kolejowej do ulicy Celnej, a jej powstanie spowoduje, że centrum Nowego Tomyśla zostanie odciążone od natłoku samochodów korzystających z drogi wojewódzkiej. Inwestycja planowana jest do realizacji w latach 2024-2027.

     


    Galeria zdjęć: