trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

W Pile o funkcjonowaniu wielkopolskich WORD-ów

  Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak uczestniczył w cyklicznym spotkaniu dyrektorów pięciu wielkopolskich Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego – w Poznaniu, Kaliszu, Lesznie, Koninie i Pile, czyli instytucji, które nadzoruje w ramach Samorządu Województwa. Spotkanie w dniu 13 października odbywało się na terenie WORD w Pile. 

  Podstawowym celem spotkania była analiza sytuacji WORD-ów po trzech kwartałach 2021 roku, w tym o wychodzeniu z problemów w funkcjonowaniu Ośrodków, jakie pojawiły się w związku z pandemią Covid-19.

  Gospodarzem spotkania był dyrektor pilskiego WORD-u Zbigniew Przeworek, który zapoznał zebranych ze zrealizowaną w 2019 r., bardzo ważną dla Ośrodka inwestycją, polegającą na przebudowie i rozbudowie placu manewrowego. Koszt inwestycji wyniósł ponad 465 tys. zł, a dzięki jej wykonani pojawiła się nowoczesna przestrzeń do przeprowadzania egzaminów na prawo jazdy kategorii C oraz C+E. Dyrektor poinformował, że WORD zmaga się z dużą konkurencją ze strony położonych w pobliżu Ośrodków z innych województw, jednak atutem pilskiego Ośrodka są krótkie terminy egzaminów. 

  Naczelnik Tadeusz Teterus przedstawił prezentację dotyczącą najnowszej inwestycji, zrealizowanej w tym roku przez WORD Piła. Polegała ona na założeniu na dachach budynku administracyjno-szkoleniowego elektrowni słonecznej o mocy 40 kWp (1 kWp to 936,12 kWh). Inwestycja przyczyni się do znacznego obniżenia rachunków za energię elektryczną i zwróci się w ciągu kilku najbliższych lat.

  Po części konferencyjnej uczestnicy spotkania odwiedzili place manewrowe i zapoznali się infrastrukturą Ośrodka oraz zasobem pojazdów egzaminacyjnych, w tym służących do zdawania egzaminów na prawo jazdy na samochody ciężarowe. Te właśnie egzaminy cieszą się w Pile szczególnym zainteresowaniem, podobnie jak egzaminy uprawniające do prowadzenia motocykli.

   


  Galeria zdjęć: