trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

W grudniu ruszają Koleje Wielkopolskie

    Posiedzenie Komisji Gospodarki, Planowania Przestrzennego i Infrastruktury Technicznej w dniu 22 września 2010 r.
    Podczas posiedzenia komisji radni zapoznali się z informacjami na temat utworzenia spółki Koleje Wielkopolskie oraz z sytuacją spółki Przewozy Regionalne. Koleje Wielkopolskie działalność przewozową rozpoczną z nowym rozkładem jazdy, czyli 13 grudnia 2010 r. Pozostaje jednak jeszcze kwestia otrzymania certyfikatu bezpieczeństwa z Urzędu Transportu Kolejowego. Koleje Wielkopolskie nie będą zatrudniały maszynistów i konduktorów, ich usługi w ramach umowy zagwarantują Przewozy Regionalne. Radni wyrazili pozytywnie ą zaopiniowali informację na temat przygotowań do uruchomienia nowej spółki.
    Komisja odroczyła natomiast zaopiniowanie projektu uchwały sejmiku w sprawie utworzenia spółki prawa handlowego z zakresu obsługiwania transportu pasażerskiego koleją parową.
    Pozytywnie zaopiniowane zostały: informacja o wykonaniu budżetu za I półrocze 2010 r., zmiany w planie budżetu – przyjęcie pomocy od samorządów terytorialnych na inwestycje drogowe, analiza finansowa spółek handlowych z udziałem województwa, informacje o stanie gospodarki i inwestycji w Wielkopolsce.