trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

V Polsko-Ukraiński Festiwal Partnerstwa we Lwowie

    Od 2 do 4 września Lwów był gospodarzem piątej już edycji Polsko-Ukraińskiego Festiwalu Partnerstwa. W tym roku po raz pierwszy uczestniczyło w nim Województwo Wielkopolskie.
    Na trzydniowe polsko-ukraińskie spotkanie miast i regionów składają się koncerty, Forum Partnerstwa oraz prezentacja stoisk polskich samorządów na lwowskim Rynku. Na scenie ustawionej w wewnętrznym ogródku lwowskiego ratusza zaprezentował się poznański zespół Hoszpital. W ramach forum partnerstwa, w debacie poświęconej decentralizacji udział wziął Igor Ksenicz z Biura Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Stoisko promocyjne przygotowały wspólnie Wielkopolska Organizacja Turystyczna i Urząd Miasta Poznania, reprezentowane przez Dyrektora Biura WOT Ewę Przydrożny i Joannę Jancz z Wydziału Rozwoju Miasta UMP.
    Inicjatorem odbywającego się od 2012 r. Festiwalu Partnerstwa jest Konsulat Generalny RP we Lwowie. Do współorganizacji wydarzenia włączają się władze lokalne i regionalne: Lwowska Rada Miejska, Lwowska Obwodowa Administracja Państwowa i Lwowska Rada Obwodowa. W tym roku w festiwalu, obok Województwa Wielkopolskiego, wzięły udział m.in.: Województwa Lubuskie, Lubelskie, Podkarpackie, Pomorskie i Śląskie, Miasta Rzeszów, Przemyśl, Radom i Stalowa Wola.


    Galeria zdjęć: