trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

  Przed nami kolejny „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. W tym roku każdy zainteresowany będzie mógł zgłosić się o poradę w dniach 22 – 27 lutego 2016 r.

  W organizację obchodów – poza Ministerstwem Sprawiedliwości - aktywnie włączyły się: Prokuratura Generalna, Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, Komenda Główna Policji, Krajowa Rada Kuratorów, Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Izba Radców Prawnych, Krajowa Rada Notarialna, Komenda Główna Straży Granicznej, Krajowa Rada Komornicza, a także Naczelna Izba Lekarska.

  W dniach 22 -27 lutego br.  osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z  bezpłatnych porad i informacji udzielanych przez prawników, psychologów oraz przedstawicieli wyżej wymienionych środowisk w trakcie dyżurów pełnionych w ww. podmiotach. Dyżury specjalistów będą odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00, natomiast w sobotę w godzinach 10:00-13:00.

   Lista podmiotów, w których będzie można uzyskać niezbędną informację i ich adresy znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości oraz na stronie www.pokrzywdzeni.gov.pl

  Wszelkich informacji na temat działalności Ośrodka Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem w województwie wielkopolskim, udzielają specjaliści Ośrodka: osobiście, w jego głównej siedzibie przy ul. Zeylanda 9/3 w Poznaniu oraz telefonicznie pod numerem: 786 160 100, od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-20:00 oraz w sobotę w godz. 10:00-14:00.


  Galeria zdjęć: