trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Trzy autobusy szynowe po generalnej naprawie będą jak nowe

    Trzy autobusy szynowe serii SA108 należące do taboru Samorządu Województwa Wielkopolskiego przejdą naprawę rewizyjną dzięki umowie podpisanej w dniu 6 kwietnia przez Wicemarszałka Wojciecha Jankowiaka z przedstawicielami przedsiębiorstwa PESA Mińsk Mazowiecki S.A. wyłonionego w drodze przetargu. Pojazdy te wyprodukowane zostały w 2003 roku przez ZNTK Poznań i były jednymi z pierwszych pojazdów kolejowych zakupionych przez Województwo Wielkopolskie.

    Umowa opiewająca na ponad 5,037 mln zł brutto będzie zrealizowana w terminie do 350 dni kalendarzowych. W jej ramach wykonana zostanie naprawa zgodnie z zakresem przewidzianym w dokumentacji systemu utrzymania, z wyłączeniem zakresu naprawy zespołów napędowych, gdyż te czynności wykona spółka Koleje Wielkopolskie. Dodatkowo wykonawca w ramach naprawy rewizyjnej dokona wymiany kół monoblokowych oraz tarcz hamulcowych, unowocześniony zostanie też System Informacji Pasażerskiej oraz system monitoringu pojazdów. Ponadto pojazdy uzyskają nową malaturę wraz z powłoką antygrafitti. 

    - Naprawa rewizyjna zostanie przeprowadzona przez uznany podmiot zajmujący się naprawą i modernizacją taboru kolejowego, natomiast spółka Koleje Wielkopolskie zyska kolejne cenne doświadczenie w zakresie napraw zespołów napędowych. Jest to bardzo istotne biorąc pod uwagę potrzebę utrzymania niezbędnego ilostanu taboru spalinowego gotowego do realizacji przewozów pasażerskich na niezelektryfikowanych liniach w Wielkopolsce – mówi wicemarszałek Wojciech Jankowiak. 

     


    Galeria zdjęć: