trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Targi Edukacyjne

   

  XXI Targi Edukacyjne – 24 – 26 marca 2017 r.
  Wiedza zaczyna się od pytań


  Targi Edukacyjne wpisały się już na stałe do kalendarza ogólnopolskich i międzynarodowych imprez edukacyjnych i znalazły swoje miejsce w krajobrazie wielkopolskiej oświaty.
  Poznańskie Targi Edukacyjne są wspólnym przedsięwzięciem Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich.
  Każdego roku Targi odwiedza ponad 30 tys. osób. Dwudziesta pierwsza edycja Targów pod hasłem „Wiedza zaczyna się od pytań” ma rozbudzić ciekawość na każdym etapie edukacyjnym. Stawiamy na kreatywność, doświadczanie i uczenie przez mądre pytania. Tegoroczne targi mają zwrócić uwagę na elementy wspierające zdobywanie i pogłębianie wiedzy, wynikające z samodzielnego dostrzeżenia zjawiska przez uczącego się, sformułowania pytania, zaangażowania się w jego rozwiązywanie, stawianie hipotez, opisywanie i rozwiązywanie problemu.
  Imprezami towarzyszącymi są Targi Książka dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców - wydarzenie kulturalne, łączące zabawę z popularyzacją czytelnictwa, Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej oraz EDUTEC - Targi Technologii i Wyposażenia dla Edukacji.
  Podczas Targów Edukacyjnych będzie okazja do poznania działalności Polaków w Peru, dzięki wystawie prac plastycznych z konkursu „Polacy w świecie znani z działalności misyjnej, technicznej, archeologicznej i przyrodniczej”.
  Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska oraz Kolegium Rektorów Miasta Poznania. Gościem honorowym Samorządu Województwa Wielkopolskiego na XXI Targach Edukacyjnych będzie Ambasador Peru Pan Alberto Salas Barahona. Targi Edukacyjne odwiedzi także delegacja Kraju Związkowego Brandenburgia na czele z Panem dr. Thomasem Drescherem Sekretarzem Stanu ds. Edukacji, Młodzieży i Sportu.
  Wizyta delegacji z Brandenburgii jest wynikiem współpracy obu regionów w związku z podpisanym w dniu 6 września 2016 r. w Poznaniu Planem działań w zakresie edukacji, młodzieży i sportu na okres 2016 - 2020.

  Już teraz serdecznie zapraszamy i zachęcamy do zapoznania się z programem XXI Targów Edukacyjnych, który znajdziecie Państwo pod adresem: https://odnpoznan.pl/sub,pl,xxi-targi-edukacyjne.html#program

   

   

   

  GOŚĆ HONOROWY
  SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO
  NA TARGACH EDUKACYJNYCH

   LOGO PERU


  Galeria zdjęć: