trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Serce Krobi zrewitalizowane

  Centrum Krobi wypiękniało. Na zakończenie realizacji projektu „Rewitalizacja społeczno-przestrzenna zdegradowanego obszaru Krobia Centrum” miasto w powiecie gostyńskim odwiedził Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.
  Władze Krobi pozyskały ponad 10,7 mln zł na rewitalizację swojego miasta z marszałkowskich funduszy unijnych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+. 

  Eurofundusze pozwoliły uzyskać zwiększenie komfortu użytkowania infrastruktury publicznej na obszarze rewitalizacji, dostosować infrastrukturę publiczną do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także uporządkować przestrzeń w aspekcie urbanistycznym i zyskać lepszy efekt wizualny i użytkowy budynków. 

  - Wszystko jest świetnie wykonane – podkreśla Marszałek Marek Woźniak.- Porównując do wielu innych projektów, muszę powiedzieć, że to jest jeden z wzorcowych przykładów, jeśli chodzi o jego przemyślenie, koncepcję i wykonanie. Władze gminy mogą być z niego dumne – powiedział Marszałek Woźniak. 

  Prace objęły Rynek w Krobi, Wyspę Kasztelańską, przebudowę ciągu komunikacyjnego ulic Szkolnej, Plac Kościuszki, Ogród Ludowy i prof. Józefa Zwierzyckiego, ciąg pieszo - rowerowy nie tylko dla aktywnych „Wzdłuż Rowu Krobskiego” oraz budowę nowego obiektu dla Centrum Biblioteczno-Kulturalnego KROB_KULT. 

  Ostatni etapem rewitalizacji centrum Krobi była metamorfoza Wyspy Kasztelańskiej. Tamtejszy zmodernizowany budynek będzie wykorzystywany na cele kulturalne i społeczne. Zmieniła się przestrzeń wokół fosy – powstały przyjazne tereny zielone, pomosty, kaskady wodne, miejsca wypoczynku oraz plac zabaw dla dzieci.

  - Cieszymy się z efektów inwestycji, zachęcamy mieszkańców i gości, aby korzystali ze zrewitalizowanej przestrzeni i planujemy już przyszłość – mówi Łukasz Kubiak, Burmistrz Krobi. 


  Galeria zdjęć: