trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

SAMORZĄDOWE PIENIĄDZE DLA JST I STRAŻAKÓW OCHOTNIKÓW

    Podczas sesji sejmiku, przeprowadzonej w sposób zdalny 26 kwietnia, radni poparli kilkanaście projektów uchwał dotyczących wsparcia z budżetu województwa dla samorządów lokalnych. Tradycyjnie, jak co roku, samorząd województwa przeznaczył dotacje na funkcjonowanie zakładów aktywności zawodowej (w Leonowie, Koźminie Wlkp., Swobodzie, Gołaszewie, Żerkowie, Książenicach). Gminy Pobiedziska, Kleczew i Krzywiń otrzymają dofinansowanie na zadania z zakresu bezpieczeństwa publicznego (chodzi o wypoczynek nad wodą), gmina Wijewo zainwestuje w rozbudowę infrastruktury sportowej (lekkoatletycznej), a kilkadziesiąt samorządów skorzysta z dotacji w ramach programu „Szatnia na medal” (zarówno za zadania inwestycyjne, jak i remonty).

    Sejmik zapoznał się również podczas kwietniowej sesji z informacją o przyjętym przez zarząd województwa programie rozwoju ochotniczych straży pożarnych w Wielkopolsce na lata 2021-2030. Jak wskazywano podczas dyskusji, to kontynuacja działań samorządu województwa prowadzonych już od dekady, których efektem jest wsparcie sprzętowe (w tym pojazdy ratowniczo-gaśnicze) dla ochotniczych jednostek o wartości 30 mln zł. Z tegorocznego budżetu województwa ma zostać przeznaczona na ten cel kwota 2 mln zł.

    W swoich wypowiedziach radni zarówno klubów koalicyjnych, jak i opozycji dziękowali za tę inicjatywę, podkreślając znaczenie OSP nie tylko w systemie ratownictwa i reagowaniu na różne zdarzenia, ale też dla rozwoju społeczności lokalnych, zwłaszcza na obszarach wiejskich.


    Galeria zdjęć: