trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Rozstrzygnięcie Konkursów "Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju woj. wlkp." oraz "Nasz pomysł na ochronę środowiska"

    W dniu 2 grudnia 2020 r. został rozstrzygnięty Konkurs „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego” oraz Konkurs „Nasz pomysł na ochronę środowiska”.

    W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, uroczysta Gala wręczenia nagród laureatom odbyła się w wirtualnej przestrzeni, w wersji on-line na platformie ZOOM.

    Oficjalnego otwarcia dokonał Pan Jacek Bogusławski Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

    Konkurs „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego” przeznaczony jest dla gmin i powiatów oraz podległych im jednostek, a także organizacji, podmiotów gospodarczych i organizacji pożytku publicznego, zarejestrowanych na terenie województwa wielkopolskiego. Przypomnijmy, że Konkurs organizowany jest nieprzerwanie od 21 lat, ciesząc się dużym zainteresowaniem. Przyczynia się do aktywizacji i integracji lokalnych społeczności w sferze ochrony środowiska oraz działalności kulturowej. W tym roku zgłoszono 168 projektów z 60 Gmin i 25 Powiatów, z których 65 zostało nagrodzonych.

    Natomiast przedmiotem V edycji Konkursu „Nasz pomysł na ochronę środowiska” było przygotowanie i zrealizowanie przez zespół uczniów pochodzących z jednej szkoły prośrodowiskowej kampanii edukacyjnej. Konkurs był skierowany do uczniów klas 6, 7 i 8 ze szkół podstawowych oraz klas szkół ponadpodstawowych. Głównym celem Konkursu jest zainteresowanie młodzieży kwestiami związanymi z problemami ochrony i kształtowania środowiska, w szczególności poszukiwanie rozwiązań zmierzających do poprawy jego stanu. W ramach tegorocznej edycji Konkursu nagrodzono 11 projektów.