trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Już pół miliarda złotych Samorząd Województwa zainwestował w budowę ścieżek rowerowych w Wielkopolsce

    Na mocy podpisanej dziś przez Marszałka Marka Woźniaka i Starostę Jana Grabkowskiego umowy, Powiat Poznański otrzyma 1,8 mln zł unijnego wsparcia z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 na budowę ścieżki rowerowej w ciągu drogi powiatowej nr 2495P Komorniki – Szreniawa o długości 1120 m. 

    - To odcinek trasy rowerowej ważny dla mieszkańców Komornik, którzy będą mogli dojechać rowerem do węzła przesiadkowego i skorzystać z oferty Kolei Metropolitalnej, dojechać do pracy czy do szkoły w Poznaniu. Również mieszkańcy Poznania będą mogli skorzystać z roweru, dojechać do stacji w Szreniawie i skorzystać z oferty tamtejszego Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego lub pojechać do Wielkopolskiego Parku Krajobrazowego. Zdecydowanie poprawi się standard i bezpieczeństwo takiego rodzaju podróżowania. To ścieżka asfaltowa i oświetlona, z rozwiązaniami usprawniającymi odwodnienie. Jest to ważny element całego systemu ścieżek rowerowych, które konsekwentnie budujemy w Wielkopolsce - mówi Marszałek Marek Woźniak. - Warto podkreślić, że przekroczyliśmy właśnie pół miliarda złotych, które zainwestowaliśmy w tego rodzaju rozwiązania – zeroemisyjne - które mają skłaniać do tego, by korzystać z transportu nieemitującego dwutlenku węgla, chroniącego nasz klimat. Ogólna wartość projektów realizowanych z budżetu Unii Europejskiej i budżetów samorządowych przekroczyła właśnie 705 milionów złotychpodsumowuje Marszałek.

    Starosta Jan Grabkowski zaznaczył, że Powiat nie udźwignąłby tego rodzaju inwestycji bez udziału środków unijnych, także tych pozostających w gestii Samorządu Województwa Wielkopolskiego. - Wpisują się one w całą naszą działalność transportową - Poznańską Kolej Metropolitalną, transport autobusowy i projekt Wielkopolski Transport Regionalny – to jedna wielka całość  komunikacyjna – podkreśla Starosta.


    Galeria zdjęć: