trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Przewodniczący Krzysztof Małecki z Forum Związków Zawodowych przekazuje przewodniczenie Marszałkowi Województwa Wielkopolskiego

  W grudniu odbyło się ostatnie posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Poznaniu w tym roku kalendarzowym. W roku 2020 przewodniczenie ponownie obejmie Marek Woźniak Marszałek Województwa Wielkopolskiego przedstawiciel strony samorządowej.

  Podczas zebrania rozmawiano przede wszystkim o problemach szkolnictwa branżowego. Tematem tym Rada planuje zająć się wspólnie z Wojewódzką Radą Rynku Pracy oraz przedstawicielem Ministerstwa Edukacji Narodowej w marcu przyszłego roku. Spotkanie pozwoliłoby porozmawiać w szerszym gronie decydentów – polityków, samorządowców, środowisk społecznych, o przyszłości szkolnictwa zawodowego w kraju.

  Członkowie Rady korzystając z okazji podziękowali Panu Przewodniczącemu za ostatni rok pracy, wyrażając przekonanie, że dobra współpraca w ramach posiedzeń Rady nadal będzie miała miejsce, budując w ten sposób wspólne porozumienie i dialog w regionie.

  Pan Przewodniczący podsumowując kadencję przypomniał główne tematy pracy Rady w 2019 roku, tj:

  • prezentacja i dyskusja ws. tzw. Trzeciego Sygnału,
  • strategia rozwoju województwa wielkopolskiego do 2030 roku,
  • smog jako zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców w ujęciu miasta Poznania, regionu oraz województwa wielkopolskiego,
  • sytuacja portu lotniczego Ławica w aspekcie rozwoju miasta i regionu,
  • perspektywy rozwoju obszaru konińskiego,
  • szkolnictwo zawodowe, branżowe.

  Podziękował też za wspólnie przepracowany rok i korzystając z okazji złożył członkom Rady serdeczne życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.


  Galeria zdjęć: