trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

PRZEDŚWIĄTECZNA PAMIĘĆ

  Radni województwa wsparli organizację spotkania wigilijnego dla podopiecznych placówki w Cerekwicy Nowej.

  Z okazji świąt Bożego Narodzenia radni województwa, na czele z przewodniczącą sejmiku Małgorzatą Waszak-Klepką, postanowili przekazać wsparcie w postaci funduszy na organizację spotkania wigilijnego w Wielkopolskim Samorządowym Zespole Placówek Terapeutyczno-Wychowawczych w Cerekwicy Nowej, instytucji podległej samorządowi regionu.

  W budżecie województwa powstały oszczędności, które zgodnie z decyzją radnych przeznaczono na szczytny cel, wspierając zarówno lokalnych restauratorów, jak i jednostkę potrzebującą pomocy. Pieniądze pozwoliły na organizację 16 grudnia spotkania wigilijnego w Cerekwicy Nowej, w którym udział wzięło 56 dziewcząt – podopiecznych placówki oraz kadra i pracownicy.

  – Staramy się podtrzymywać polską tradycję: nie zabrakło świątecznych potraw, śpiewu kolęd, symbolicznych jasełek – podkreśla, dziękując za piękny gest, dyrektor placówki w Cerekwicy Nowej Karolina Kosmowska.

  –  Część tych dziewcząt zostaje w ośrodku na święta, bo nie może wrócić do domu. Myślę, że jest im miło, kiedy wiedzą, że ktoś o nich pamięta – zauważa z kolei przewodnicząca sejmiku Małgorzata Waszak-Klepka.

  Przypomnijmy, że  Wielkopolski Samorządowy Zespół Placówek Terapeutyczno-Wychowawczych w Cerekwicy Nowej jest publicznym ośrodkiem resocjalizacyjno-socjoterapeutycznym, całodobowym, całorocznym prowadzonym dla młodzieży żeńskiej niedostosowanej społecznie i zagrożonej niedostosowaniem społecznym. Podopieczne placówki korzystają ze specjalnej organizacji nauki, metod pracy, wychowania i resocjalizacji. Mimo pandemii ta szkoła, zgodnie z rozporządzeniem ministra, pracuje w trybie stacjonarnym.


  Galeria zdjęć: