trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Program dla bezdomnych zwierząt

    Informacja dotycząca planowanych do realizacji programów i konkursów mających na celu minimalizowanie bezdomności zwierząt – to jeden z punktów listopadowego posiedzenia sejmikowej Komisji Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

    Dyrektor Departamentu Korzystania i Informacji o Środowisku UMWW Małgorzata Knapczyk poinformowała radnych, że w 2024 roku samorząd województwa będzie kontynuował program „Wielkopolska przyjazna zwierzętom”. Na jego realizację zaplanowano w regionalnym budżecie 600 tys. zł (w 2023 roku było to 300 tys. zł). Samorządy lokalne prowadzące schroniska dla zwierząt będą mogły sfinansować 50 proc. kosztów zgłoszonych zadań, od zakupu karmy czy narzędzi do wyposażenia schronisk, poprzez programy sterylizacji i kastracji, aż po inicjatywy edukacyjne dotyczące właściwego traktowania psów i kotów.

    Komisja omówiła też kilka innych spraw: projekty budżetu województwa na 2024 rok i WPF; roczny i wieloletni program współpracy regionalnego samorządu z NGO; aktualny stan rozwoju geotermii w Wielkopolsce; kwestie problemowe związane z gospodarką odpadami; nową strategię popularyzowania wiedzy o parkach krajobrazowych.


    Galeria zdjęć: